tudengid tegutsevad

kuulsin eile pikantset lugu hollandi tuntuimast tudengikorporatsioonist, kes värbas oma õllest vinnutatud ridadesse värsket liha. otsingud olid lühikesed ja tõhusad. grupeering sõelus välja parima ja asus asjaosalistele väljakutseid hauduma, et neid kõigepealt pisut orjastada. korbi leidurid hoidusid harilikust kiusuajamisest ja haudusid välja päris lennuka plaani!

üks noorliige saadeti näiteks reisima. seikluse esimene osa toimus pisut ootamatult pimedas furgoonautos, kuid sellest polnud midagi, sest juba õhtul poetati ta tagasi päevavalgusesse. kuna leidurid polnud mingid kõlvatud jõhkardid, andsid nad noorele kaasa reisikaaslase, kes oli üks kits. ülesandeks oli endid lahkesti koju tagasi toimetada. rahakott ja telefon jäeti autosse. milleks krediitkaart, kui sul on kits!

furgoon andis gaasi ja noor ori jäeti üksildasele maanteele, elevil kits paela otsas tantsisklemas. ei läinud kaua, kui selgus, et nad on belgias ja ümberringi räägitakse prantsuse keelt. tudengi prantsuse keel ei olnud kõige parem.

hääletamine osutus ootamatult keeruliseks. kitsel polnud absoluutselt lööki! juhtidel  ei olnud midagi selle vastu, et üks üksildane tudeng amsterdami sõidutada, kuid kaasreisija suhtes näidati üles uskumatut vaenulikkust. kuna kitse français oli pisut roostes, polnud ka lahknemine sünnis. olukord oli ikka täitsa hapu! peale mitmeid abipalveid leidus õnneks siiski paar veokimeest, kes õnnetule paarikesele halastasid.

juba üsna kodulinna lähedal muutus kits järsku ootamatult alatuks (märksõna: junnid tagaistmel). parata polnud midagi - viimased kilomeetrid tuli minna jala. see oli tõeline kolgata tee! kits väsis ära ja pani kiusu nagu loom. amsterdami läbis tudeng, pomm-kits süles ja kaameratega turistid kannul. mõlemal olid pisarad täitsa silmis.  

tagasi korbimajja jõudes olid leidurid pisut üllatunud, et noormees ja kits nii kiiresti tagasi jõudsid. kuigi külmad ja napisõnalised, olid nad salaja kohutavalt rõõmsad, et kitse tagasi said. mitte igal korporatsioonil pole õnne pidada oma loomi ja seiklushimuline kits võeti auliikmeks. isegi noorliige sai kampa.

milleks pirtsutada! hollandis on kõik võrdsed. ka kitsed.

word of the day: geit - kits

Kommentaarid

Karmen ütles …
Igal juhul ma tõotasin endale, et sinu blogi lugedes ma enam kunagi ei söö midagi. pidin peaaaegu lämbuma supi kätte kui kujutlesin seda vaatepilti. ma loodan, et Amsterdami elu jätkub sama seiklusrohkelt.

Parimad tervitused andunud fännilt!
Kairi Look ütles …
Suur aitäh heade sõnade eest ja tervitused vastu!
Vahetan peatselt Amsterdami-elu Tallinna seikluste vastu, aga kuuldavasti saab ka seal nalja, kasse ja kitsesid. Ja supp peaks olema suhteliselt ohutu - vaata hoopis siia: :) http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,1967235_1967238,00.html

Populaarsed postitused