õppetund kurjadele inimestele (asjasse on segatud kassid)

jeesus maria, saaremaal toimus kassitulistamine! tegu on väga kurva juhtumiga, kus keegi kuri inimene on püssiga ringi märatsenud, aga kui ma esialgu pealkirja nägin, siis ma mõtlesin, et.... ooo!

kassitulistamine võiks ju olla ka väga peen sündmus! kujutage nüüd ise ette - pärastlõunase päikese käes rullub lahti lasketiir. kerge tuulehoog, helesinine taevas. pea kohal kaigub helge pääsukeste vidin, taamal kohiseb varasuvine kasemets...

ja siis - lagendiku ääres kakssada kartmatut kassi! kõigil revolvrid käpas, puhastusharjake hammaste vahel... tehakse veel viimaseid ettevalmistusi. lapikesed hõõruvad, kostab puhastusharjakeste sahinat, viimane padrunite kontroll. ja siis - TULD!

erinevalt inimestest tulistaksid kassid muidugi ainult märki ja mitte vaenlase pildi pihta, nagu mõned teised. lisaks oleks teistmoodi veel see, et kõik lasud tabaksid märki! täpselt märklaua keskpunkti, nii päeval kui öösel! (sellisel juhul paistaks metsa äärest muidugi ainult nelisada neoonrohelist silma ja pääsukeste asemel laulaksid ööbikud).

treeningharjutuse lõpuks kaevataks relvad korralikult maa-alusesse kaevikusse ja võetaks linnupetet. maitsvad kiluvõilevad, joogiks kondentspiim. eine lõpetuseks - kukerpallid (hiljem pikutamine).

saaremaa kurja mehe võiks aga panna püksata mõnda eriti väiksesse puuri. kondentspiima asemel pakutaks leiget vett, reedeti ka küpsisepuru ja teelehti. sügiseste öökülmade ajaks võiks saata mehe mõnele saarele, kus ei elaks mitte ühtki kassi ega inimest - ainult sääsed, ämblikud ja ussid.

word of the day: onrecht - ülekohus

Kommentaarid

Populaarsed postitused