kuidas saada sõbraks (tehnikad)

nägin hiljuti raamatupoes üht väga imelikku raamatut. nimelt õpetati selles täiesti täiskasvanud inimestele, kuidas teiste, ka täiesti täiskasvanud inimestega sõbraks saada! kas te kujutate sellist asja üldse ettegi?
selle asemel, et lugeda selliseid asju raamatust, võiksid täiskasvanud ju hoopis lastelt nõu küsida. tehnikaid on sadu ja lapsed tunnevad neid kõiki.

ühe nipi võin saladuskatte all ka täitsa tasuta välja rääkida, kuna see oli vanasti mu lemmik. kasutasin seda peamiselt kaheksakümnendatel, kuid ette on tulnud ka hilisemaid kordi... asi käib nii:

1. lokaliseerige tulevane sõber
2. uurige teda tähelepanelikult. kas ta ikka tundub huvitav? on tal rõõmus nägu? taskus iiriseid? kaasas põnev raamat või kutsikaid? KAS TA OSKAB KÕRVU LIIGUTADA?

kui tulevane sõber tundub sõbrakssaamist väärt, siis pole mõtet kauem passida. siduge kinni kingapaelad, tehke paar soojendavat kükki ja:

3. alustage ringidega. tulevane sõber peaks jääma ringi keskele, aga ärge veel liiga lähedale minge.
4. aja möödudes võiks tempo tõusta ja ringi diameeter väheneda. nihkuge iga ringiga sõbrale lähemale, aga tasakesi. peaasi on sõpra mitte ära ehmatada (muidu tuleb jälle otsast peale hakata).

kui esimesed kümme ringi on tehtud, peaks sõber juba kõvasti lähemal olema. ärge nüüd enam jumala eest seisma jääge! tehke veel mõned kiiremad tiirud ja oletegi kohal! nüüd on jäänud veel ainult üks väike asi:

5. ´tere! mina olen ...! teeme asju!´  
ärge unustage samal ajal naeratada ja sõbrale rõõmsalt otsa vaadata. kui teil on taskus iiriseid, siis ei teeks halba neid just nüüd sõbraga jagada. (see töötab iga jumala kord!)

ja ongi valmis! nüüd võite uue sõbraga rahumeeli puu otsa ronida. võite ka minna ujuma või kohvikusse mojitole... variante on lõputult! ja raamatut pole üldse vaja.

teistest nippidest juba mõni järgmine kord.


word of the day: vriend - sõber

Kommentaarid

Populaarsed postitused