kõige tähtsamad raamatud

sattusin facebookis lahedasse raamatumängu, kus paluti kirjutada üles 10 raamatut, mis kuidagimoodi eriti olulised on. juurelda ei lubatud, tuli kohe ja kiiresti paugutada. ja nii ma siis mõtlesingi, et riputan nad õige siia ka.

nagu arvata oli, läks nagu tavaliselt ja nimekiri koosneb kogemata peaaegu ainult lasteraamatutest. see on muidugi täiesti normaalne, sest just seal ongi peidus kõik vajalikud nipid lõbusaks ja täisväärtuslikuks täiskasvanueluks:

- kogu astrid lingren, aga eriti: tjorven, pootsman ja mooses (kuidas tegutseda iseseisvalt täiskasvanute selja taga, kuidas kodustada lahedaid loomi, kuidas riietes ujuda, kuidas peletada tüütuid peikasid, kuidas olla kurb nii, et pärast tuleb ikka päike
. michael bond: karupoeg pädington (kuidas osta kaabut ja liigutada kõrvu; lisaks: kuidas süüa vannis marmelaadi)
- leelo tungal: kristiina, see keskmine (kuidas taltsutada lapsevanemaid ja väikseid sugulasi)
- daniel kehlmann: maailma mõõtmine (kuidas täiel rinnal maailma avastada)
- kogu andrus kivirähk: kuidas kirjutada häid raamatuid
- jaan kross: wikmani poisid (kuidas koolist terve nahaga välja tulla ja leida sõpru kogu eluks)
- evelyn waugh: allakäik ja langus (kuidas mitte meelt heita)
- arnon grunberg: de azielzoeker (kuidas jääda rõõmsaks, kui vihma sajab 365 päeva aastas ja keegi arvab, et just sina peaiksid talle igal hommikul juustuvõikusid tegema)
- lise norgaard: volmer: ühe eeskujuliku kodaniku portree (kuidas teha elegantselt pahandusi nii, et ei peaks pärast nurgas seisma; lisaks: kuidas süüa ilma kõhuvaluta ära terve koorem komme)
- roald dahl: danny, maailma parim (kuidas olla isa kõige suurem sõber; lisaks: kuidas püüda faasaneid)
- neil gaiman & terry pratchett: head ended (kuidas tulla toime, kui oled kogemata ümbritsetud väikeste kurjade täiskasvanutega, kellel on eriti palju imelikke nõudmisi)

kui teil tekkis mõtteid enda tähtsate raamatute osas, siis muudkui jagage ja poetage vihjed kommentaaridesse!

word of the day: belangrijk - oluline

Kommentaarid

Populaarsed postitused