kimbutajad ja võlusõnad


Tänasel päikselisel pärastlõunal meenus mulle tore lugu aastate eest, kui armas bulgaaria sõbranna Rossi mul Tallinnas külas käis. Nimelt õpetasin visiidi käigus Rossile eestikeelseid võlusõnu.

Asi oli nii: kablutasime mööda linna, päeval sõime kooke, õhtul käisime baaris. Seal asjaks läkski - nimelt kippusid Rossit kimbutama austajad, kes teda kuidagi rahule ei jätnud. Siis paluski Rossi, et õpetaksin talle kena eestikeelse lause, millega austajaid viisakalt eemale juhtida.

Vaatasin tükk aega Rossile kimbatuses otsa, aga siis tuli mul mõte. Väga lihtne, siin pole muud, kui piidle austajat mõni sekund murelikult ja ütle siis tasakesi, lähemale kummardudes, osavõtlikult:

"Vabandust... sul on midagi juustes."

No mis te arvate, töötas? Muidugi töötas, eriti Rossi võluva slaavi aksendiga! Kutid panid kohe plehku ja tagasi nad enam ei tulnud. Rossi naeratas seepeale rahulolevalt ja asus järgmist veini kõhtu keevitama. Rohkem teda baarides kimbutama ei tuldud; kui tuldi, lahkuti peagi.

Soovitame soojalt kõigile, töötab suurepäraselt! Eestlase ja bulgaarlase ausõna!PS. Meenutuseks andis tõuke Leslie Kerni raamat "Feminist City", kus autor kaebleb, kuidas naiste elu meeste disainitud linnakeskkonnas on keeruline (pole vetse ja hängimiskohti) ja kuidas teda tänaval pidevalt kimbutatakse; ainus võimalus  pääseda olevat kanda tänaval kõrvaklappe. Ära muretse, Leslie, nippe on veel!

Kommentaarid

Populaarsed postitused